E-bookua
Національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.
E-bookua
Тут можна скачати електронні книги українською мовою безкоштовно. На сайті представлена велика колекція книг, розподілена за розділами: біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, наука і освіта, любовні романи, дитячі та інші. Є окремий розділ з аудіокнигами української та зарубіжної літератури. Також тут можна скачати шкільні підручники та енциклопедії. Більшість книжок на сайті – це художня українська та зарубіжна література. Доступні класичні твори, а також книги сучасних авторів.
ОpenBook
Проєкт “ Відкрита книга” – це безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури. Розробники публікують виключно твори, які перейшли до суспільного надбання, та написані або перекладені українською мовою. У колекції електронні тексти, які повністю відповідають своїм друкованим (паперовим) оригіналам.
Lib.com.ua
Електронна бібліотека художньої літератури від класиків до сучасників. Містить біографії та тексти творів, зручну систему пошуку.
Чтиво
Ця вільна онлайн-бібліотека була створена з метою поширення і популяризації україномовних творів серед читачів, збереження і поширення української думки в слові Книгозбірня «Чтиво» надає читачам повнотекстові версії електронних книг.
«Ізборник»
Ресурс вміщує матеріали з історії України IX-XVIII століть. Тут немає сучасних книг. Однак є літописи, історія, історичні мапи, давня українська література та літературознавство, політологія, лексикони ХІV-XVII століття. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проєкту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.
Мислене древо
Багатоцільовий український сайт для науки та освіти
Перейти до вмісту