Поезія – це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ

Поезія – це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ. Ліна Костенко писала: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». В поезії зосереджуються основні гуманістичні устремління людства, в ній живе одвічна висота людських ідеалів. Поети є уособленням своєї епохи, бо народжені нею. Вони – одні з тих, що несуть на своїх плечах духовність, віддзеркалюють добу – суперечливу, непросту… Подані літературні постаті беруть витоки у різних сторіччях. Але їх об’єднує одне – вони творили духовний світ сучасності. Вибір представлених тут імен, обумовлений передусім значенням і впливом творчості цих поетів на розвиток всесвітньої літератури. Силою духу вимірюється достоїнство нації. Енергією тих світлих постатей, яким судилося стати світочами часу і епохи. Бібліотекою МДПУ імені Богдана Хмельницького було оформлено книжкові виставки присвячені ювілеям з дня народження дивовижних поетів.
«Немов у круг магічний він вступив» – до 230-річчя з дня народження Джорджа Байрона.
Джордж-Ноел-Гордон Байрон — англійський поет, який став символом романтизму і політичного лібералізму в Європі XIX століття. Його alter ego — Чайльд-Гарольд став прототипом незліченних байронічних героїв у літературі різних країн Європи. Мода на байронізм тривала і після смерті Байрона. Могутня творча індивідуальність і блискучий волелюбний талант поета здобули всесвітнє визнання. Байрон мав надзвичайно великий вплив на передову літературу свого часу. Він завоював любов і пошану Олександра Пушкіна, Віктора Гюго, Генріха Гейне, Шандора Петефі, Адама Міцкевича, Лесі Українки, Павла Грабовського, Івана Франка. За свідченням Енгельса, Байрон був улюбленим поетом англійських робітників епохи чартизму. Своїм однодумцем його вважали декабристи. Бєлінський назвав його неосяжно колосальним поетом, Прометеєм нового часу. Твори Байрона перекладалися багатьма мовами; українською мовою їх перекладали Іван Франко, Леся Українка, Павло Грабовський, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров та інші.
«Загадка таланту» – до 80-річчя від дня народження Володимира Висоцького.
Володимир Семенович Висоцький — знакова постать свого часу, поет, актор і автор пісень, виконуваних на семиструнній гітарі. Він був кумиром мільйонів у нашій країні, і досі його пісні знають і люблять. Як це часто буває, визнання до Висоцького прийшло вже після його смерті. У 1986 році Володимиру Семеновичу було посмертно присвоєно звання заслуженого артиста РРФСР. А ще через рік присуджена Державна премія СРСР за образ Жеглова в телевізійному художньому фільмі «Місце зустрічі змінити не можна» і авторське виконання пісень. У роки суворої цензури Висоцький торкався цілої низки заборонених тем, через що й сам багато в чому був під забороною, — в радянські часи його записи розповсюджувалися майже виключно на магнітоальбомах, йому забороняли зніматися у багатьох фільмах, виїзд за кордон став можливим тільки завдяки активним діям дружини — французької актриси Марини Владі. Але, попри всі обмеження, популярність Висоцького була й залишається донині феноменальною. Це обумовлюється його людською чарівністю і масштабністю особистості, поетичним даром, унікальністю виконавської майстерності, граничною щирістю, волелюбністю, енергетикою виконання пісень і ролей, точністю розкриття пісенних тем і втілення образів. Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном. Самостійно й у співавторстві створив кілька прозаїчних творів. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»). Учасник постійної трупи театру Драми і комедії на Таганці.

'Поезія

'Поезія

'Поезія

'Поезія

'Поезія

'Поезія

'Поезія

'Поезія
шаблоны для dle 11.2