Всесвітній день книги й авторського права

Ідея Всесвітнього дня книги належить Міжнародній Асоціації Книговидавництв і потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО урядом Іспанії. За пропозицією Російської Федерації, у формулювання було додано й авторське право. Генеральна Конференція на своїй 28 сесії в 1995 році одноголосно схвалила Резолюцію 28 С/3.18, що проголосила 23 квітня Всесвітнім днем книги й авторського права.
Метою Всесвітнього дня книги й авторського права є залучення уваги як урядових органів, так і широкої публіки до книг, підкреслення особливого значення ролі книг і авторського права в розвитку культури світу та міжкультурного діалогу.
Це свято виникло в Каталонії (Іспанія), де в цей день до кожної проданої книги традиційно додається троянда. Більш серйозною причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народилися або вмерли саме 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков та інші.
Першим нормативним актом авторського права, який закріпив низку прав авторів і розділив повноваження авторів та видавців, вважається «Статут королеви Анни», прийнятий у 1709 році в Англії. У 1952 році на конференції в Женеві була прийнята Всесвітня конвенція про авторське право. У 1967 році в Стокгольмі була підписана Конвенція про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка набула чинності в 1970 році.
З прийняттям Україною Закону «Про авторське право і суміжні права», а також інших законодавчих актів було створено авторське правове поле, яке в цілому відповідало міжнародним нормам.


'Всесвітній

'Всесвітній

'Всесвітній
шаблоны для dle 11.2