Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №15

Годинник в стилі Mac

Приклад кінцевого результату:

А тепер до роботи!

 1. Намалюйте круг (F5). Для того, щоб круг був кругом, утримуйте Ctrl. Потім знайдіть пункт "Заливка і обведення" в меню "Об'єкт". Обведення (у всіх інших об'єктів обведення має бути відсутнім) і заливку зробіть як показано на малюнку нижче. Кут заливки можна поміняти за допомогою інструменту "Створювати і правити градієнти" (Ctrl+F1) в панелі інструментів.

 1. Зробіть дублікат цього об'єкту (Ctrl+D). Трохи зменшіть його і поверніть на 180 градусів (двічі вибрати пункт меню "Об'єкт -> Повернути на 90°").

 1. Тепер продублюємо і цей об'єкт, зменшимо (зовсім трохи). Зафарбуємо його доки білим. Таким чином ми приготували фундамент для циферблату. Далі буде цікавіше.

 1. Застосуйте до циферблату радіальну заливку. Повинно вийти ось так:

 1. Тепер почнемо наповнювати циферблат. Намалюйте круг. Якщо його виділити, потім ще раз по ньому клацнути, то можна побачити хрестик. Це центр обертання об'єкту. Перетягніть його туди, де розташований центр циферблату. Зробіть один дублікат вашої точки. (Ctrl+D) Потім через діалог, що викликається з меню "Об'єкт -> Трансформувати", поверніть нову точку на 30 градусів. Таким чином доведіть кількість точок до дванадцяти.

 1. Намалюйте годинникову стрілку. Для цього створіть прямокутник (Можна трохи округлити кути). Зробіть дублікат цієї фігури, трохи зменшіть її і розмістіть в центрі більшої фігури. Утримуючи Shift, виділіть два ці об'єкти і виріжте з більшого прямокутника менший через меню "Контури -> Різниця" (Ctrl+-.

 1. Додайте кружочок в центрі циферблату і зробіть самостійно дві стрілки, що залишилися. Для того, щоб стрілки рухалися як справжні, розмістіть їх центр обертання у відповідному місці на циферблаті.

 1. Щоб надати годиннику об'єм намалюйте відблиски. Красивий ефект, але може здатися трохи важким вперше. Вам треба зробити по дві копії двох об'єктів. Перший - це основа годинника, а другий - циферблат. Розмістіть їх приблизно так, як показано на малюнку.

 1. Далі виділіть перші два об'єкти і перейдіть в меню "Контури -> Різниця" (Ctrl+-). Теж саме зробіть з другою парою об'єктів. Повинно вийти:

 1. Накладіть об'єкти, що вийшли, на годинник, приберіть у них обведення і зафарбуйте їх білим кольором.

 1. Створіть для цих об'єктів лінійний градієнт. З одного боку він повністю білий і прозорий (R - 245, G - 245, B - 245, A - 0), а з іншою увесь білий, але частково непрозорий (R - 245, G - 245, B - 245, A - 70). Тепер градієнт треба застосувати і повернути. Робиться це за допомогою вже знайомого вам інструменту редагування градієнтної заливки (Ctrl+F1).

У результаті у вас вийде ось такий красивий годинник. За бажанням до них можна додати циферки, щоб зручніше було дивитися час.