Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №14

Півтонування в Inkscape

  1. Намалюйте прямокутник і залийте його градієнтом з переходом з сірого в чорний.

  1. Тепер намалюйте коло з діаметром в 8 пікселів (розмір можна точно вказати в панелі параметрів інструменту Селектор), залийте його чорним кольором і помістіть в лівий верхній кут прямокутника:

  1. Далі викличте діалог "Правка - Клонувати - Створити візерунок з клонів". На вкладці "Симетрія" залишаємо використовуваний за умовчанням тип P1 і переходимо до вкладки "Обведення". У ній включаємо параметр "Обвести візерунком малюнок під ним", в третьому пункті залишаємо використовуваним лише варіант "Розмір", а внизу вказуємо ширину і висоту прямокутника на фоні. Для більшої просторової орієнтації - знімок екрану:

  1. Тепер, натисніть кнопку "Створити", прибиріть оригінал клонів і порівняйте:

  1. Як бачите, розмір "краплі" обратно пропорційний яскравості фону, і при чорному кольорі фону масштаб оригіналу рівний 100%. Поекспериментувавши ще трохи, ви без зусиль виявите, що якщо якась фонова точка має чистий білий колір, клон над нею не з'явиться.Тепер пора потренуватися на якому-небудь реалістичнішому прикладі. Намалюйте яку-небудь просту фігуру. Скажімо, ось такого офіціанта, що доброзичливо звертається до відвідувача, який не розплатився.

  1. Зробіть квадратну підкладку зі світло-сірого кольору, щоб забезпечити Inkscape оброблюваний фон (про білий фон ви пам'ятаєте, адже так?).

  1. А тепер трошки розмийте чоловічка, щоб вийшов плавний перехід з чорного в сіре:

  1. Візьміть все те ж залите чорним коло діаметром 8 пікселів і помістіть його в лівий верхній кут.

  1. Відкрийте діалог створення візерунка з клонів. Використовуйте вже приведені вище параметри, але поміняйте ширину і висоту внизу на значення сторони квадрата. Натисніть кнопку "Створити".

  1. Приберіть фоновий малюнок, щоб перевірити, чи влаштовує результат. При такій кількості розташованих поруч об'єктів для цього найзручніше збільшити масштаб відображення і скористатися дотичним виділенням (Alt+перетягання над потрібними об'єктами).

Якщо щось не подобається, досить пару разів натиснути Ctrl+Z для відміни видалення фонових об'єктів, знову виділити оригінал (або будь-який з клонів і натиснути Shift+D для переходу до оригіналу), відкрити діалог створення візерунка з клонів (якщо ви його закрили, що абсолютно необов'язково) і натиснути кнопку "Видалити" внизу. Усі клони будуть вмить видалені.