Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №2

Методи впорядкування і об'єднання об'єктів

 

Малювання символу "Інь-Янь"

 1. Запустіть Inkscape і створіть новий документ розміром 300х300. Підготуємо сітку, вона допоможе без зусиль намалювати симетричні круги. Для цього перейдіть в меню Файл -> Властивості документу (Shift+Ctrl+D). Відкриється діалог Властивості документу. Перейдіть в третю вкладку Сітки. Створіть нову прямокутну сітку з наступними параметрами: Інтервал по Х: 15; Інтервал по Y: 15; Основна лінія сітки кожні: 5.

 1. Якщо розмір початкового документу відрізняється від того, що ви прийняли в цьому уроці, тоді необхідно поекспериментувати з параметрами сітки. Документ з сіткою (включається в меню Вид -> Сітка) повинен виглядати як на скриншоті нижче.

 1. Інструментом малювання кругів (F5) намалюйте три круги, як на скриншоті нижче (кольори виберіть на смак, без обведення). Із застосуванням сітки це буде зробити досить просто. Круги B і З розташуєте на один рівень вище за круг A (PgUP - підняти, PgDn - опустити). Усі круги (A, B і C) потрібно оконтурити (Shift+Ctrl+C).

 1. Виділіть круги A і B (затиснувши клавішу Shift клацніть по кожному кругу). Далі в меню застосуйте логічну операцію Контур -> Різниця (Ctrl+-).

 1. Виділіть круг C і фігуру, яку ми отримали на кроці 4 (круг A з вирізаним з нього кругом B). Далі в меню застосовуємо логічну операцію Контур -> Розділити (Ctrl+/). У результаті отримуємо три фігури: D, E і F.

 2. Фігури D, E і F є трьома різними контурами. Виділіть фігуру D і видаліть її.

 3. Виділіть фігури E і F і об'єднайте їх Контур -> Сума (Ctrl++). Відкрийте діалог Заливка і Обведення (Shift+Ctrl+F). Залийте отриману фігуру (яка по суті є половинкою вашого знаку) чорним кольором. Обведення приберіть (якщо є).

 4. Намалюйте круг-основу нашого знаку. Він має бути на нижньому рівні. Колір заливки - білий, обведення - чорний.

 5. Доповніть знак двома невеликими кругами.

 6. Знак майже готовий. Додамо відблиск. Для цього намалюйте круг, радіус має бути трохи менше радіусу знаку. Знову ж таки, усе це зробити дуже просто, якщо малювати по сітці. Оконтуріть створений круг. Залийте його лінійним градієнтом (верхній колір - напівпрозорий білий, нижній - прозорий білий).

 7. Виберіть інструмент редагування вузлів (F2). ВиділІтЬ круг, який створювали на кроці 10. Захопіть нижній вузол X і перемістіть його в центр Y (точки вказані на скриншоті кроку 10).

 8. От і все.