Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №12

Створення блискучої кнопки

  1. Перше, що треба зробити - створити круг ("F 5") і залити його чорним кольором.

  1. Не знімаючи виділення із створеного круга, продублюйте його ("Ctrl+D"). Для зручності роботи перетягніть дублікат трохи убік (утримуючи клавішу "Ctrl", можна обмежити пересування вертикальною і горизонтальною вісями). Виберіть інструмент малювання кривих Без'є ("Shift+F6") і намалюйте приблизно таку ж криву як на малюнку нижче. Робота з цим інструментом інтуїтивно зрозуміла і сподіваюся не викличе яких-небудь складнощів. Особливу увагу приділіть ділянці кривої, що проходить через круг (інші ділянки для вас не важливі, головне щоб вони знаходилися за межами круга). Для того, щоб ділянка крива, що проходить через круг, була зігнутою, після створення першої точки кривою клацніть трохи вище за центр круга і (не відпускаючи праву кнопку миші) потягніть мишу вниз. Можете поекспериментувати з цим етапом, щоб добитися бажаного результату. Також важливо, щоб крива у результаті виявилася замкнутою, тобто треба закінчити її малювання в тій же точці, де воно було почате.

  1. Зміните колір кривої на будь-якій іншій, щоб зробити її більш видимою на тлі круга.

  1. Утримуючи клавішу "Shift", виділіть обидва об'єкти (круг і криву).

  1. Тепер виберіть в меню пункт "Контур -> Перетин" (те ж саме можна зробити швидше, використовуючи комбінацію "Ctrl +*". В результаті повинно вийти щось подібне до цього:

  1. Змініть колір отриманої фігури на білий і перемістіть її на чорний круг (утримуючи клавішу "Ctrl", або використовуючи діалог вирівнювання("Shift+Ctrl+A")).

  1. Використовуючи діалог "Заливка і обведення" ("Shift+Ctrl+F"), змініть непрозорість нашої фігури приблизно до 40%.

  1. Настав час тексту. Виберіть відповідний інструмент (клавіша "T"), наберіть бажану букву, змініть її розмір до необхідного. Поміняйте колір букви на зелений (чи будь-який інший) і помістіть її по центру круга.

  1. Все добре, тільки буква розташована поверх відблиску (світлої ділянки), що виглядає неприродно. Щоб виправити це, виділіть світлу фігуру і за допомогою натиснення клавіші "Page Down" помістіть її поверх букви.

  1. Тепер створимо тінь під кругом. Для цього виділіть його, продублюйте ("Ctrl+D") і перемістіть в самий низ (за допомогою клавіші "End" або декількох натиснень клавіші "Page Down"). Не знімаючи виділення з дубліката круга, змініть значення розмивання для нього приблизно до 6 (робиться це за допомогою того ж діалогу "Заливка і обведення", "Shift+Ctrl+F", що викликається по комбінації)).

Ось і все, кнопка готова!