Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №11

Віддзеркалення тексту в Inkscape

  1. Насамперед створіть підкладку (фон) для вашого майбутнього тексту, намалювавши на полотні великий чорний прямокутник (F4). Нагадую, що змінити колір виділеного елементу можна за допомогою смуги кольорів внизу вікна, або за допомогою діалогу "Заливка і обведення" (Shift+Ctrl+F).

  1. Виберіть інструмент "Текст" (клавіша "T"), клацніть поверх намальованого прямокутника і введіть довільний текст. У вашому прикладі це текст "screencast". Ймовірно, ви не побачите тексту, що набирається, оскільки він, як і підкладка, буде чорного кольору. Після закінчення набору натисніть клавішу F1 (для виділення тексту) і задайте йому інший колір.

  1. За бажання ви можете поміняти шрифт для написаного тексту, викликавши діалог "Текст і шрифт" (Shift+Ctrl+T).

  1. Міняти розмір шрифту найзручніше, потягнувши за стрілку при активованому інструменті виділення "F 1". Для збереження пропорцій шрифту при зміні розмірів утримуйте клавішу "Ctrl".

  1. Не знімаючи виділення, продублюйте текст за допомогою комбінації "Ctrl+D". Потім відіб'єте отриманий дублікат по вертикалі (клавіша "V").

  1. Перемістіть відбитий дублікат під нормальний текст, затиснувши клавішу "Ctrl" (щоб переміщення було чітко по вертикалі).

  1. Тепер, не знімаючи виділення з дубліката, виберіть інструмент створення градієнта (клавіша "G"), клацніть трохи вище за дублікат і не відпускаючи ЛКМ, потягніть курсор вниз. Для того, щоб чітко витримати вертикаль, можна утримувати при цьому клавішу "Ctrl".

Загалом це усе. Основна робота виконана, наш відбитий текст готів. Тепер можна поекспериментувати з додатковими ефектами.

  1. Виділіть текст і віддзеркалення за допомогою інструменту виділення (F1), обвівши обидва об'єкти із затиснутою лівою клавішею миші, або клацнувши по черзі на обидва об'єкти із затиснутою клавішею "Shift". Згрупуйте обидва об'єкти ("Ctrl+G"). Виділивши отриману групу і кликнувши по ній ще раз, ми можемо пообертати текст в яку-небудь сторону.

  1. Або ж, використовуючи відповідну стрілку, можна перекосити текст потрібним нам чином, добившись у результаті своєрідного 3D - ефекту.