Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №9

Ялинкові іграшки

У цьому нескладному уроці ми навчимося малювати ялинкові кулі.

 1. Намалюйте круг за допомогою інструменту малювання еліпсів і кіл (F5), утримуючи клавішу Ctrl. Оконтуріть круг (Shift+Ctrl+C).

 1. За допомогою інструменту малювання кривих Безье (Shift+F6) намалюйте верхню частину ялинкової кулі. Накладіть її на кулю і підсумуйте контури (Ctrl++).

 1. Накладіть на фігуру, що вийшла, радіальний градієнт як показано на малюнку нижче. Кольори виберіть керуючись своїм смаком і фантазією.

 1. Намалюємо ковпачок для верхньої частини ялинкової кулі. Використовуючи інструмент малювання прямокутників (F4), намалюйте прямокутник і закруглюватимете кути. Далі потрібне оконтурить об'єкт (Shift+Ctrl+C), що вийшов.

 1. Застосуйте до фігури лінійний градієнт. Виберіть для градієнта металеві кольори (наприклад ad8000ff і ffffa1ff).

 1. Намалюйте ще один прямокутник, накладіть його на верхню частину фігури (деталь ковпачка). Утримуючи клавішу Shift, виділіть спочатку деталь ковпачка, потім прямокутник.

 1. Обріжте верхню частину ковпачка застосовуючи контурну операцію Різниця (Ctrl+-).

 1. Двічі продублюйте фігуру (Ctrl+D), що вийшла. Розставте дублікати справа і зліва від оригіналу, трохи зменшіть ширину дублікатів.

 1. Згрупуйте фігури в ковпачок і встановіть його на верхню частину ялинкової кулі. Відкоригуйте ширину і висоту. Інструментом малювання кривих Без'є намалюйте невелику петельку.

 1. За допомогою інструменту малювання багатокутників (Shift+F9) намалюйте зірки на кулі. Усі намальовані зірки потрібне оконтурити(Shift+Ctrl+C).

 1. Надамо ялинковій кулі об'єм. Для цього виділіть одну зірку. Виберіть інструмент коригування об'єктів ( Shift+F2). Виберіть функцію Виштовхувати частини контурів. Далі рухом миші (відповідно затиснувши ліву кнопку миші) трансформуйте зірку. Доведеться поекспериментувати, щоб вийшов найкращий вид. У ідеалі цей крок робиться застосуванням ефекту трансформації "Лінза". Виконайте ці операції з усіма зірками, результат повинен вийти як на картинці знизу.

 1. Виділіть усі зірки і об'єднайте їх в один об'єкт (Ctrl++). Застосуйте до отриманого об'єкту радіальний градієнт (центральний колір білий, зовнішній - прозорість).

 1. Додамо декілька стрічечок. Намалюйте фігуру як на малюнку нижче (інструмент малювання кривих Без'є).

 1. Перейдіть в меню Правка- > Клони -> Створити візерунок з клонів. У вікні, що відкрилося, виберіть тип симетрії Віддзеркалення. Кількість рядків 1, стовпців 10 (від кількості стовпців залежить довжина стрічки). Далі переходимо у вкладку Зміщення. Встановіть Зміщення по Х на стовпець рівне - 10% (мінус десять). Натисніть на кнопку Створити.

 1. Виділіть стрічку, що вийшла. Перейдіть в меню Правка -> Клони -> Від'єднати клон. Це операція перетворить усі клони на самостійні контури. Підсумовуємо усі отримані контури (Ctrl++). Ось і вийшла стрічка, застосуйте до неї лінійний градієнт. Кольори виберіть за смаком.

 1. Створіть ще декілька стрічок. Поверніть їх. Інструментом коригування надайте стрічкам вигин. Створіть композицію з ялинкової кулі і стрічок.