Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

 

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №8

Імітація фотокартки за допомогою Inkscape

  1. Намалюйте базовий прямокутник навколо знімка, як би що створює невелику світлу рамку навколо кадру. Залийте його лінійним градієнтом, що йде діагонально з чистого білого в лівому верхньому кутку в брудно-білий в правому нижньому. Помістите прямокутник під знімок.

  1. Продублюйте цей прямокутник (Ctrl+D), потім залийте його лінійним градієнтом з чистого чорного в лівому верхньому кутку в прозорий чорний, зникаючий на чверті шляху до протилежного кута. Встановіть загальну непрозорість прямокутника приблизно в 50%.

  1. Продублюйте прямокутник з чорним градієнтом (знову Ctrl+D) і поверніть його на 180 градусів, так щоб видима частина градієнта виявилася в лівому нижньому кутку. Перемкніться на інструмент малювання градієнтів, продублюйте градієнт і змініть копію так, щоб перехід був з чистого білого в прозорий білий.

  1. Згрупуйте прямокутники і поверніть їх небагато навколо центру, щоб результат виглядав менш искуственным (скажімо, градусів на 15, для чого досить зробити поворот, утримуючи натиснутим Ctrl).

  1. Намалюйте прямокутник розміром трохи менше базового і залийте його плоским чорним кольором. Потім злегка закруглюватимете прямокутник, що вийшов, продублюйте його і злегка збільште в розмірі. Зробіть новий, більший за розміром прямокутник майже повністю прозорим, виберіть ці прямокутники, оконтурите їх і застосуєте до них "Ефекти>Використання контура>Інтерполяція".

  1. Для надання більшого ефекту об'ємності злегка викривте тінь, щоб підкреслити вигин картки. Для цього перемкніться на інструмент правки вузлів і перетягніть центри верху і низів контура тіні злегка вгору. Інтерполюйте, поверніть навколо осі і знову перемістіть під знімок, трохи вниз і правіше.

  1. У результаті отримуємо бажане: