Опрацювання векторної графіки

  Робота №1

  Робота №2

  Робота №3

  Робота №4

  Робота №5

  Робота №6

  Робота №7

  Робота №8

  Робота №9

  Робота №10

  Робота №11

  Робота №12

  Робота №13

  Робота №14

  Робота №15

  Робота №16

  Робота №17

  Робота №18  

Головна | Теорія | Практика | Галерея | Тести

 

Робота №7

Малювання пальми

 1. В попередньому уроці ви вчилися малювати дерева в орнаментному стилі. Цього разу спробуємо намалювати більш реалістично виглядаюче пальмове дерево. Хоча поняття "реалістичне" тут досить відносне - це векторна графіка, де контури спрощуються і використовуються повторно.

 1. Почнемо із створення базового контура листа. Для цього намалюйте Пером криву Без'є з двома вузлами і розтягнить дві сторони. Отриманий лист скопіюйте кілька разів і поверніть кожну копію трохи більше попередньої, розміщуючи копії послідовно один під одним, і поступово зменшуючи їх в розмірі. Групу листя, що вийшла, скопіюйте, вставте і відзеркальте горизонтально (клавішею H).

 1. Якби ми менше піклувалися про реалізм, цього цілком вистачило б. Але оскільки ми прагнемо зробити результат менш "штучним", доведеться трохи повозитися.

 1. Не знімаючи виділення, другу групу листя змістіть трохи вліво і вгору. Додайте ще один вертикально орієнтований лист між двома групами листя. Потім виділіть усе листя і підсумовуйте їх (Ctrl++ або "Контури->Сума"), щоб отримати один контур.

 1. Цей контур ми використовуємо для створення більшої частини пальми. Зробіть його копію і змістіть її убік - вона вам ще згодиться.

 1. Зробіть ще декілька копій і розмістіть їх по кругу, як це зображено на ілюстрації знизу. Для цього копії можна відбивати горизонтально і вертикально (H і V). Заразом варто трохи розтягнути і/або зменшити копії по горизонталі або вертикалі, щоб гілки не виглядали зовсім вже однаково. Як тільки закінчите з цим, переконайтеся, що одна (зелена на малюнку) копія початкового листа залишилася про запас.

 1. Тепер виділіть гілки і підсумовуйте їх, як ви вже раніше робили це з листям.

 1. Саме час зробити темно-зелену тінь. Виділіть отриману групу гілок і залийте її темно-зеленим кольором, наприклад, 222b00ff. Не забудьте видалити обведення (через палітру "Заливка і обведення" або контекстне меню обведення в статусному рядку) або призначити їй колір заливки.

 1. Тепер використовуйте залишений про запас контур гілки, щоб додати гілки на передньому плані: повторіть круговий візерунок, але не захоплюйтеся - багато гілок не потрібно. Трохи зменшіть їх в розмірі і не перекривайте один одним. Потім залийте їх ясно-зеленим кольором, наприклад, 677821ff. Виділіть і згрупуйте (Ctrl+G) усі верхні гілки перед додаванням ствола.

 1. Потім Пером намалюйте чотиристоронній багатокутник:

 1. Змініть контур, що вийшов, так, щоб він виглядав як зігнутий ствол пальми (два нижні вузли робляться згладженими, і їх важелі розтаскуються в сторони), і залийте його темно-коричневим кольором, скажімо, 28170bff. Помістіть ствол під листя клавішею End ("Об'єкт->Опустити на задній план").

 1. Тепер Пером намалюйте багатокутник поменше, який зображуватиме освітлену частину ствола. До речі, для спрощення роботи можна перемикатися в каркасний режим відображення ("Вид->Відображення->Каркас").

 1. Трохи зігніть багатокутник у верхній частині так, щоб створювався ефект сонячного світла, що нерівно лягає на циліндричний ствол.

 1. Залийте багатокутник світло-коричневим кольором, наприклад, 784421ff. За бажанням можна додати не дуже товсте обведення, залите нейтрально-коричневим кольором (на малюнку це 502d16ff).

Власне, все. Цю пальму можна використовуватися для малюнків, що зображують пляж або тропічний ліс. Змінюючи контур ствола, можна отримувати різні варіанти одного і того ж дерева.