Аносов Іван Павлович

Аносов Іван Павлович

Аносов Іван Павлович

Народився 24 квітня 1956 року в селі Володимирівка Волноваського району Донецької області.

У 1978 році закінчив Мелітопольський державний педагогічний інститут (нині Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького) за спеціальністю «біологія і хімія».

У 1987 році успішно захистив дисертацію, здобувши науковий ступінь кандидата біологічних наук.

З 1987 року працював асистентом, старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри анатомії і фізіології людини та тварин, проректором з виховної роботи, проректором з соціальних питань.

З 1995 року – ректор Мелітопольський державний педагогічний інститут.

З 2000 року – ректор Мелітопольський державний педагогічний університет.

У 1996 році присвоєно вчене звання професора.

У 1998 році за особистий внесок у розвиток освіти присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».

Іван Павлович – вчений-новатор: одним із перших в Україні під науковим керівництвом доктора філософських наук, професора, академіка АПН України Віктора Петровича Андрущенка почав розробляти один з напрямів сучасної науки –педагогічну антропологію. Докторська дисертація «Антропологізм як чинник гуманізації освіти (теоретично-концептуальні основи)», що була захищена І.П. Аносовим у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (Київ, 2004 рік), започаткувала нові погляди на освітянський процес.

Професор Аносов І.П. є автором більше 100 наукових і навчально-методичних праць, зокрема 8 монографій, 12 підручників і посібників тощо. І.П. Аносов має такі нагороди і почесні звання: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (1999 рік), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2004 рік), нагрудний знак Міністерства освіти і науки України за розвиток вищої освіти «Петро Могила» (2006 рік) тощо.

Голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань соціальної політики та праці.


шаблоны для dle